Tarihçemiz

Öz-Can Ecza Deposu 10.09.1996 tarihinde Malatya da Turgut Topaloğlu tarafından kurulmuştur. Kısıtlı imkanlar dahilinde veteriner ilaçlarının satış ve dağıtımına başlayan kuruluşumuz arkasındaki tecrübeli isimler sayesinde hızlı bir büyüme ivmesi yakalamıştır.Kurulduğu ilk günden beri benimsediği ilkeler doğrultusunda hızla büyüyerek sektörde adından söz ettiren bir kuruluş olmayı başarmıştır.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik istikrarsızlık dönemlerinde aldığı kararlar ve uyguladığı politikalar ile şu anki mevcut güçlü yapısını oluşturmayı başarmıştır.2002 yılında kendi mülkiyetine taşınan ve 2013 yılında yenilenen ortamı ile müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmaya başlayan şirketimiz aynı prensipleri benimsemiş bünyesine kattığı yeni plasiyer ve personelleriyle hizmet ağını kurulduğu günden itibaren kat kat arttırmayı başarmıştır.

Mevcut hizmet ağını ve çeşitliliğini geliştirmek isteyen şirketimiz 2005 yılında Erzurum’da Can Ecza Deposu’nu kurmuş o bölgedeki müşterilerin ihtiyaç duydukları kalitede hizmeti sunmaya başlamıştır.

2006 yılında faaliyet gösterdiği Hayvan Sağlığı sektöründe büyük bir ihtiyacın farkına varan şirketimiz veteriner biyolojik ürünlerin ve medikal malzemelerin satış ve dağıtımını üstlenecek bu hizmeti kusursuz bir şekilde sunacak bir oluşum içine girmiş olup Biotek Biyolojik Ürünler Ltd.Şti.’yi müşterek olarak kurmuştur.

2010 yılında İzmir 'de İzmir Özcan Ecza Deposu'nun açılışı ile birlikte veteriner ilaçları dağıtımını tüm Türkiye'ye gerçekleştirebilecek hale gelmiştir.

2014 yılında yine İzmir'de Bornova Veteriner Ecza Deposu'nu da müşterek kurarak veteriner biyolojik ürün, sperma ve medikal malzeme alanında bir yatırıma daha imza atmış olup, hizmet ağını ve çeşitliliğini genişletmektedir.

20 yılda edindiği tecrübeleri sürekli hizmet kalitesi arttırmak için kullanan şirketimiz, iştirakleriyle birlikte tüm Türkiye’de altmışı aşkın araçdan oluşan filosu, yüzü aşkın çalışan sayısıyla veteriner tıbbi ürünlerinin Öz-Can Ecza Deposu kalitesi altında satış ve dağıtımını yapmaktadır.